Okresní hospodářská komora Jihlava
je subjektem zastupujícím českou podnikatelskou veřejnost, je neodmyslitelnou součástí hospodářského života v ČR. Chrání zájmy svých členů sdružujících se v regionální síti komor a v živnostenských společenstvech. Hlavním posláním komory je prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.
 
Menu
Aktuálně

Naši partneři
Partneři

EVROPSKÁ UNIE
Strukturální fony EU
Workshop

Tisková zpráva k „Interkulturnímu workshopu pro české a rakouské ženy v oblasti podnikání“

Krajská hospodářská komora kraje Vysočina ve spolupráci s Hospodářskou komorou v Hornu pořádala v Telči dne 20. 10. 2009 Interkulturní workshop pro české a rakouské ženy v oblasti podnikání. Akce se zúčastnilo celkem 12 podnikatelek, asistentek a manažerek z obou příhraničních regionů. Workshop si kladl za cíl, poskytnout účastnicím co nejvíce informací týkajících se mezikulturních vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem.
Díky zkušenostem expetky z Rakouska, Mag. Sandry Kitzmüller , která program workshopu připravila, dostaly účastnice celkový přehled o historii pojmu „Interkulturní“ a seznámily se se studiemi podnikových kultur. Po této prezantaci následoval krátký jazykový kurz, při kterém se rakouské účastnice učily základní české výrazy, jako je například „ Dobrý den“ a české naopak ty německé. Workshop byl opravdu pestrý a interaktivní, především práce ve skupinkách, kterou tvořily české i rakouské podnikatelky, pomohla odstranit tzv. Interkulturní bariéru. Zajímavou částí byla osobní prezentace české a rakouské skupiny, která se poté vyvinula v rozsáhlou diskuzi a my tak mohly porovnat rozdíly při obchodním jednání Rakušanů a Čechů. Paní J.Voláková z firmy MV technik s.r.o. uvedla: „ Překvapilo mě, že i když jsou naše dějiny společné, kolik rozdílů jsem při osobních prezentacích našly, chování rakušanů se od toho našeho přece jenom ve spoustě vecí líší.“ Historie, náboženství a obchodní vztahy mezi Rakouskem a Českou republikou, to včechno bylo prezentováno Ing. Evou Farkačovou z Dolnorakouské rozvojové agentury Ecoplus, ta čerpala především ze svých vlastních zkušeností, protože se v oblasti česko- rakouské spolupráce pohybuje již 25 let. Poslední část akce byla zaměřena na marketing v obou zemích. Účastnice mohly představit marketinogové nástroje, které jejich firma nejvíce využívá. a to ne jenom ve spolupráci se zahraničním trhem. Cílem tohoto workshopu bylo podpořit ženy v oblasti podnikání na Vysočině a v Dolním Rakousku, zprostředkovat jim nové kontakty a seznámit je se sousední zemí i z kulturního hlediska. Vzhledem k tomu, že akce sklidila velké úspěchy bude Krajská hospodářská komora kraje Vysočina i v budoucnu připravovat podobná setkání.

Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu
pro regionální rozvoj.| Autor: Milan Novák | Vydáno dne 29. 10. 2009 | 6375 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: KHK kraje Vysočina
Vyhledávání
Vyhledat text

Rychlé menu
Web a Webové aplikace
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Počítadlo přístupů

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti.
Více informací