HK Jihlava

HK Jihlava
Okresní hospodářská komora Jihlava
podatelna@hkjihlava.cz | +420 567 309 320 | Benešova 1256/13 | 586 01 Jihlava

Stát otevřel platformu Business klub Ukrajina (BKUA)

14. 9. 2022

Ministerstvo průmyslu a obchodu vytvořilo platformu, aby pomohlo s poválečnou obnovou Ukrajiny. Místo, kde se budou potkávat české firmy se zájmem o rekonstrukci Ukrajiny s těmi, kteří jim mohou pomoci.

Informační platforma Business klub Ukrajina (BKUA) v pondělí spustila své webové stránky a jejich prostřednictvím nabízí možnost registrace na obchodní misi do ukrajinského Lvova.

 

 

Členství je zdarma

Projekt BKUA slouží hlavně pro koordinaci zapojení českého byznysu a hledání konkrétních sektorových synergií a řešení pro potřeby rekonstrukce. Členství v Business klubu je otevřené jednotlivým firmám i sociálním partnerům a je zcela zdarma. Zapojení je jednoduché, stačí vyplnit krátkou přihlášku na webu, uvést sektor působnosti a základní kontaktní údaje. Informace o zajímavé příležitosti v daném sektoru (například akce, mise nebo konkrétní projekt), poté dorazí prostřednictvím e-mailu.

Členové na webu najdou aktuální novinky v oblasti spolupráce s ukrajinskou stranou a rekonstrukčního procesu. Dočtou se o konkrétních projektech, do kterých se lze zapojit, o regionech a jejich potřebách. Naleznou zde možné partnery pro své projekty z řad dalších členů, i řadu kontaktů z ukrajinské státní správy i byznysu.

Již nyní se tak mohou například zapojit do nově připravované mise pod vedením ministerstva průmyslu a obchodu do Lvova, která proběhne ve dnech 26. a 27. září.

Mise bude zaměřena na firmy, které se specializují v sektorech zdravotnictví, energetiky, infrastruktury a stavebnictví.

Komentář ministra k zahájení Business klubu Ukrajina zde.

Zdroj: Businessinfo.cz (www.businessklubukrajina.cz)