OHK Jihlava

OHK Jihlava
Okresní hospodářská komora Jihlava
podatelna@hkjihlava.cz | +420 567 309 320 | Benešova 1256/13 | 586 01 Jihlava

Pomoc - Sbírka na Davídka

29. 5. 2020

Vážení členové,

obracíme se na Vás s prosbou členské firmy VM Partners Building o pomoc, finanční dar, pro předčasně narozené dítě jejich zaměstnanců.
 
Davídek se narodil občanům Ukrajiny a je tedy Ukrajinské národnosti. Rodiče jsou na dlouhodobý pobyt v ČR, oba zde pracují, bydlí a chtějí zde žít. Zaměstnavatel za ně řádně odvádí daně a platí zdravotní a sociální pojištění. Dle české legislativy je Davídek občanem UA, tudíž není pro pobyt v porodnici pojistitelný a vzniká mu od narození až po propuštění do domácího ošetření velký dluh vůči státu. Náklady na zdravotní péči matky uhradila zdravotní pojišťovna. Náklady na zdravotní péči předčasně narozeného dítěte musí uhradit rodiče. Celkem tedy dluh za 74 dní

lékařské péče byl vyčíslen na 724 613,- Kč. Rodiče, s pomocí přátel, dosud uhradili na zálohách VFN 120 00,- Kč. Nedisponují však takovými příjmy ani zdroji na to, aby takovýto dluh v požadované lhůtě, do konce roku 2020, vyrovnali. Do této situace se nedostali vlastní vinou, ale díky zdravotním komplikacím a hlavně legislativě v ČR!

Středisko Křesťanské Pomoci – Naděje pro život Jihlava zřídilo veřejnou sbírku za účelem podpory malého Davídka.
 
Více informací včetně čísla účtu najdete ZDE
 
Děkujeme za pomoc!